Ridge Racer V


Opis gry "Ridge Racer V"

Piąta odsłona gry "Ridge Racer" (pierwsza część powstała w 1994 roku) była tytułem wyjątkowym. Była to bowiem pierwsza gra na konsolę Sony PlayStation 2. Czy spełniła swoje zadanie jako gra startowa? Zdania są podzielone. "Rigde Racer V" to typowy przedstawiciel zręcznościowych gier samochodowych.

To co jako pierwsze rzuca się w oczy gdy rozpoczynamy rozgrywkę to brak licencjonowanych modeli aut. Wszystkie dostępne wozy zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego tytułu. Doskwiera głównie ich mała liczba (w normalnym trybie dostępnych jest zaledwie sześć aut). Grafika z perspektywy czasu wygląda nieco archaicznie, ale w momencie premiery (2001 rok) musiała robić wrażenie. Muzyka ani nie przeszkadza, ani nie wzbudza większych emocji. Największym atutem "Rigde Racer V" jest niewątpliwe gameplay. Jako typowa zręcznościówka gra daje dużo radości z jazdy, a efektowne poślizgi robią naprawdę duże wrażenie. "RRV" poza tym ma jeszcze jedną poważną wadę: jest bardzo krótki.

Tryb dla jednego gracza można ukończyć już po trzech godzinach zabawy. Oczywiście pozostaje gra w trybie multiplayer. Reasumując "RRV" był przeciętną grą już w swoich czasach, teraz zapewne mało kto po nią sięgnie, co nie zmienia faktu, że warto sprawdzić jak wyglądała pierwsza gra na konsolę PS2.

REKLAMA:
  1. Auto giełda - Ogłoszenia motoryzacyjne
  2. Hotele w Polsce - baza noclegowa
© 2015 esamochody.pl. All Rights Reserved.